ما نخواستیم، فجر تمام تلاشش را کرد

ما نخواستیم، فجر تمام تلاشش را کرد

برای یک مسافرت کاری یک روزه هفته پیش به آبادان سفری داشتم. از اولین تاکسی که سوار شدم هواداری استقلال خوزستان بود و صعود صنعت نفت. با این‌که اکثر آبادانی ها پرسپولیسی های دو آتشه ای هستند اما همگی دست هدعا برای استقلال خوزستان بودند و این حالت تقریبا استثنایی هم نداشت.

از طرفی دیگر برای صعود صنعت نفت آبادان همه حاضر می شدند از تعداد زیادی که در ورزشگاه دیروز حاضر بودند این مدعا کاملا واضح است در حالی که در شهر من شیراز، خوزستانی هم سر مست از دو پیروزی اخیر هستند و کلا هم شهری ها اصلا خبر ندارند.

خبر دیروز هم بالاخره این بود «صنعت نفت آبادان ۲ –  فجر سپاسی شیراز ۱ ؛ دومین تیم نادر هم لیگ برتری شد

گل ها : محمد شادکام (۳۲) و امیر زلیکانی (۴۹) برای نفت آبادان – علی غلامرضا پور (۶۵) برای فجر سپاسی»

ولی ما انگار نه انگار که فجر برای صعود تنها یک قدم دیگر نیاز داشت و خوزستان دو نماینده حاضر در لیگ بر تر داشته و برای سومین نماینده می جنگید. خوزستانی ها در تمام کشور برای حمایت از صنعت وارد میدان شده بودند.  فرخ نژاد که لباس برزیلی ها را پوشیده بود و وعده داده بود در مسابقه دیروز صنعت در ورزشگاه باشد. «فرخ نژاد که با پیراهن زرد برزیل و محاسن بلند در ورزشگاه حاضر شده بود به شدت مورد تشویق طرفداران نفت قرار گرفت.  او که د راین شادی عمومی زایدالوصف حضور داشت روز گذشته هواداران آبادانی را به حضور در ورزشگاه تشویق کرده بود و حالا شریک شادی تیم محبوب شهر آبادان شد.»

 

2399_687

همزمان اما اصغر همت در حال آزاد سازی خانه تئاتر از حضور پانزده ساله راد بود. چرا؟ چون شیراز فقط به درد این می خورد که روزش در برنامه خندوانه حاضر شوی و از اردیبهشت فرح انگیزش بگویی!

حیف که فجر سپاسی دیروز تنها بود به معنی واقعی کلمه تنها بود والا فجر می خواست که به لیگ برتر صعود کند و همه دست اندرکارانش هم تلاش شان را در حد وسعشان کرده بودند. انقدر تنها که حتا برای ناکامی ش هم کسی افسوس نخورده است. القصه این داستان خطرناک که انگار همیشه کس دیگری باید بار ما را بر دوش بکشد و همیشه تقصیر دیگری است به خصوص در شیراز که گریبان گیر همه چیز شده است. مسئولان غیر بومی سال های می آیند و می روند و کسی هم دیگر عین خیالش نیست. گمان نمی کنم هیچ دولتی به این راحتی در هیچ استانی چه توسعه یافته چه توسعه نیافته بتواند به این راحتی غیر بومی ها را در مصدر امور بگمارد و آب هم از آب تکان نخورد.

البته به دولت هم نمی توان خرده گرفت چرا که مردم هم به شیرازی ها رای نمی دهند و حالا اقوام و طوایف شیرازی محسوب می شوند و نمایندگان شیراز هم از بین آن ها انتخاب می شوند. احزاب و گروه های سیاسی هم از شیرازی ها خالی است. من چه دل خرمی دارم که از ناکامی فجر ناله می کنم، حتما استاندار هم از پیروزی صنعت خوشحال بوده!؟

نظر دهید !!!

نظر شما برای “ما نخواستیم، فجر تمام تلاشش را کرد”قالب وردپرس