نوروزی امید را به شیراز باز گرداند!

نوروزی امید را به شیراز باز گرداند!

سالن شهید دستغیب شیراز، شاهد استقبال بی‌نظیر تماشاچیان شیرازی در فینال رقابت‌های کشتی فرنگی جام جهانی بود. فینال رقابت‌های جام جهانی کشتی فرنگی ۲۰۱۶ شیراز، پنجشنبه ۳۰ اردیبهشت در سالن شهید دستغیب آغاز شده بود، عصر امروز، جمعه، برگزار شد. کشتی فرنگی ایران پیش از این ۴ مرتبه در رقابت‌های جام جهانی عنوان قهرمانی را به خود اختصاص داده بود. ایران برای نخستین بار در سال ۲۰۱۰ و در رقابت‌های جام جهانی ارمنستان قهرمان شد و در سال‌های ۲۰۱۱، ۲۰۱۲ و ۲۰۱۴ نیز جام قهرمانی را بالای سر برد.

43827

حضور خیل گسترده مشتاقان تماشای فینال رقابت‌های جهانی کشتی فرنگی که از ساعت‌ها قبل آغاز این رویداد در محل سالن شهید دستغیب حاضر بودند، بر شور و هیجان این رقابت‌ها افزود. رقابتهای آخرین روز از جام جهانی کشتی فرنگی در شهر شیراز در حال برگزاری است و با وجودی که اعلام شده بود دیدار فینال این رقابت ها میان ایران و روسیه از ساعت ۱۷ امروز (جمعه) آغاز می شود اما بسیاری از علاقمندان به کشتی از شیراز و شهرهای اطراف خود را به سالن شهید دستغیب شیراز رساندند تا نظاره گر این دیدار حساس و تماشایی باشند.

محمد بنا سرمربی تیم ملی ترکیب سامان عبدولی، امید نوروزی، افشین بیابانگرد، سعید عبدولی، رامین طاهری، حبیب الله اخلاقی، قاسم رضایی و بشیر باباجان زاده را رو در روی روس ها قرار داد تا این مردان ضامن حضور طلا در ایران باشند. مردان فرنگی کار ایرانی با دوبنده آبی رو در روی روس هایی قرار گرفت که دوبنده قرمز بر تن داشتد.

کری خوانی های سرمربی روسیه دیدار را قبل از شروع بسیار پراسترس و مهیج کرده بود اما کشتی گیران ایرانی بهترین و درجه بودند به طوریکه در تمامی اوزان کشتی گیران روس مقابل شیربچه های ایرانی مغلوب شدند. در همان ۵ کشتی اول قهرمانی ایران مسجل شد اما با این حال کشتی گیران بعدی هم به روس ها رحم نکردند تا ایران قهرمان کشتی فرنگی دنیا شود.

43828

“نوروزی شیرازی” شعار تماشاگران در دیار حافظ برای نوروزی است. داور اولین اخطار را به امید نوروزی داد تا صدای سوت تماشاگران بلند و بلند تر شود. نوروزی قرص و محکم به تشک چسبیده و اجازه اجرای فن به کابولویف نمی دهد. کشتی سرپا اعلام می شود و نوروزی در حمله های پیاپی اولین اخطار را میگیرد تا با اجرای شگردش در خاک یعنی بارانداز دو بر صفر جلو بیفتد. سه دقیقه اول با نتیجه دو بر صفر به نفع نوروزی تمام شد. تایم دوم شروع شد و در همان ابتدای کار کشتی گیر روسی ضربه هایی را به سر نوروزی وارد کرد. بنا به نوروزی دستور حمله داد تا نوروزی اخطار دوم همراه با یک امتیاز را بگیرد و نتیجه را سه بر صفر کند. همه چیز آماده سالتوهای زیبای نوروزی که نماد بازی ها هم هست شد. نوروزی سالتو و هفت بر صفر، تماشاگران با شعار امید یکی دیگه از نوروزی نتیجه هشت بر صفر را میخواهند.

دیروز خوشبختانه شیراز غرق شادی و غرور بود پیروزی امید نوروزی چنان امید بخش و غرور افرین بود که عده بسیاری تا ساعت ها در شیراز به شادی پرداخت و صدای هلهله شان تقریبا در تمام خیابان های شهر شنیده می شد.تیم ملی کشتی فرنگی ایران بعد پیروزی مقابل اوکراین، آذربایجان و ترکیه رو در روی روسیه در بازی فینال قرار گرفت  تا طلای جهان را در شیراز و خاک ایران نگه دارد. قهرمانی را به دلاور مردان مان تبریک می گوییم.

نظر دهید !!!

نظر شما برای “نوروزی امید را به شیراز باز گرداند!”قالب وردپرس