به دنبال فراموش نکردن

به دنبال فراموش نکردن

سریال فراموش نشده (Unforgetten) محصول شیکه itv است که در انگلیس تولید شده است. این سریال توسط کریس لانگ ( Chris Lang ) نوشته شده است. فیلم نامه ای پیچ در پیچ و با لهجه ای بسیار غلیظ انگلیسی که موجب لذت بییندگانی می شود که از معما خوششان می آید و معماهای دردناک لذت می برند. اما سریال کمی کند وکش دار است ولی زیبایی های خود را دارد.

داستان قدم به قدم معماها را با بیننده ها حل می کند و پیش می رود و هربار تکه ای از پازل در اختیار قرار می گیرد. در زیربنای ساختمانی متروکه پلیس یک جنازه می یابد که تنها استخوانی از او باقی مانده است و معلوم می شود که جنایتی در میان است. گمان این است که به خاطر زمان ساختن ساختمان جنایت بسیار قدیمی باشد اما با پیگیری شخص اول داستان که یک کارگاه زن پلیس است زمان تقریبی کمتر از چهل سال برای جنایت تعیین می شود و پای اشخاص بسیار قدرتمندی به داستان کشیده می شود.

image30

سریال های انگلیسی انگار که برای بینندگان خاصی ساخته شده اند و کس دیگری به آن ها توجه نخواهد کرد اما به مرور متوجه می شوید که این سریال ها بحدی خوش فرم ساخته می شوند که بازه بزرگی از بینندگان با سلیقه های مختلف را پوشش دهند. توجه به جزییات و پرهیز از شتابزدگی این سریال ها را متمایز می کنند.

سریال ابتدا همه اشخاص مورد نظر را به ما نشان می دهد و در مسیر آشنایی با آن ها در می یابیم که این ها همان مظنونین هستند تکه های از پازل کم کم تکمیل می شوند و همراه پلیس حقیقت را کشف می کنیم. سریال پلیسی و خانوادگی است و در آن از صحنه های قبیح یا ترسناک خبری نیست. دیدن آن را اگر از این نمونه سریال های لذت می برید به شما توصیه می کنم.

نظر دهید !!!

۲ دیدگاه برای “به دنبال فراموش نکردن”

  1. سارا

    نقد و یادداشت به این کوتاهی درباره یک سریال یا فیلم خیلی کمه. واقعا چه کمکی به من یا کس دیگه در رابطه با شناخت اون سریال یا فیلم می کنه؟ ای کاش کمی مفصل تر و بیشتر می نوشتین.

    • siavashonir

      به شما ایده ای کلی درباره سریال می دهد تا اگر با ذائقه شما جور بود قسمتی از آن را ببینید.قالب وردپرس