آلمان در قامت یک قهرمان

آلمان در قامت یک قهرمان

دیشب ۱۲ ژوئن ۲۰۱۶ المان در استودیوم شهر لیل فرانسه در مقابل اوکراینی قرار گرفت که شناخت چندانی نداشت و اکراین هم بازی را طوفانی آغاز کرد. اما در برابر قدرت آلمان ها زانو زد و بازی را واگذار کرد. در همان دقایق اولیه بازی نویر ناجی دروازه شد والا  کونوپلیانکا با شوتی سرکش از فاصله هیجده متری می‌رفت تا دروازه آلمان را به لرزه درآورد اما نویر هوشیار بود و با واکنشی دیدنی توپ را از زیر تیر افقی درآورده و به کرنر فرستاد. در ادامه حملات آلمان ادامه یافت و دقیقه نوزده ضربه آزاد ارسالی تونی کروس روی سر شکوردان مصطفی فرود آمد تا این بازیکن آلبانیایی‌تبار حساب کار را ۱ بر ۰ کند.

01119170

 

المان در نیمه اول سوار بر بازی بود اما فاصله خط حمله دفاع المان به اوکراینی ها اجازه می داد تا از راست خط دفاعی آلمان نفوذ کنند و با سانترهای خطرناکی دوازه قهرمان جام جهانی را تهدید کنند. در دقیقه ۳۸ حمله اوکراینی‌ها محوطه جریمه مانشافت را به هم ریخت و درست زمانی که زوزولیا با باز کردن دروازه نویر فاصله‌ای نداشت بواتنگ از روی خط دروازه با نوک پا توپ را در آورد. اوکراینی‌ها در این دقایق چیزی از حریف کم نداشتند اما در نهایت موفق به باز کردن دروازه ژرمن‌ها نشدند تا نیمه نخست با برتری شاگردان لوو به پایان برسد.

01119209

اما تعویض طلایی المان ها یعنی باستین شواینی که تازه از مصدومیت رهایی یافته ورق را بر گرداند. نیم دوم نیمه آلمان ها بود و اکراینی ها دیگر شانس های نیمه ال را نداشتند. در نهایت در دقیقه نود و دو از روی یک پاس مواج مسعود اوزیل از چپ و ضربه تمام کننده شواینی المان ها بازی را ۲ بر صفر بردند تا توانایی های خود را به رخ حریفان بکشند.میخایلو فومنکو ،سرمربی اوکراین، نیز گفت:” ما در مقابل قهرمان جهان بازی خوبی ارائه کردیم و فرصت‌هایی هم داشتیم اما متاسفانه نتوانستیم از آنها بهره‌ای ببریم. باید همینطور که در مقابل آلمان نشان دادیم، همچنان باانگیزه بمانیم.”

شواینی که به دلیل عدم برخورداری از آمادگی کامل بازوبند کاپیتانی را به نویر سپرده و خودش خیلی دیر به میدان فرستاده شد، ‏درمورد این مسابقه گفت:” خیلی حس خوبی دارم، خوشحالم که مصدومیتم برطرف شده و خوشحالم که بازی را بردیم. ‏

 

 

 

توپی که دقیقه ۹۲ به من رسید، گل کردنش اصلا کار آسانی نبود، اما باورکردنی نیست که این اتفاق افتاد، چنین اتفاقی را فقط می‌توان ‏برای خود آرزو کرد. من هنوز برای نود دقیقه یا صد و بیست دقیقه بازی کردن آماده نیستم اما چهل و پنج دقیقه می‌توانم.”‏

 

نظر دهید !!!

نظر شما برای “آلمان در قامت یک قهرمان”قالب وردپرس