خانه / اخبار ویژه / داعش؛ مسئول حمله به فرودگاه استانبول

داعش؛ مسئول حمله به فرودگاه استانبول

نخست وزیر ترکیه با اعلام این که در حملات شب گذشته فرودگاه استانبول ۳۶ تن کشته شده اند، داعش را مسئول انجام این حمله خونین دانست.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، بنعالی ییلدیریم، نخست وزیر ترکیه پس از کنترل نیروهای امنیتی بر اوضاع در فرودگاه بین المللی آتاتورک، در جمع خبرنگاران حاضر شد و گفت: ۳۶ تن در حملات تروریستی به فرودگاه آتاتورک کشته شده اند و ادله و شواهد موجود نشان از آن دارد که داعش پشت این حمله است.

وی ادامه داد: سه عامل انتحاری بعد از ورود به فرودگاه ابتدا به سمت مسافران آتش گشودند و سپس خود را در اماکن پرازدحام فرودگاه منفجر کردند که این امر باعث افزایش شمار قربانیان حمله شده است.

ییلدیریم به هویت عاملان انتحاری این حمله هیچ اشاره ای نکرد و تنها گفت آن ها با یک تاکسی خود را به فرودگاه رساندند و هیچ خلل امنیتی در این فرودگاه که از پر رفت و آمدترین فرودگاه های اروپا محسوب می شود، رخ نداده است.

نخست وزیر ترکیه گفت فعالیت فرودگاه از ساعت ۳ صبح به وقت محلی از سر گرفته شده است و تحقیقات درباره جزئیات کامل حمله که به زودی در اختیار افکار عمومی قرار خواهد گرفت، ادامه دارد.

نخست وزیر ترکیه در سخنان خود به آمار دقیق زخمی های این حمله اشاره ای نکرد اما رسانه ها و دیگر منابع ترکیه از زخمی شدن ۱۴۷ تن در این حملات خبر داده اند.

پیشتر رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه حزب کارگران کردستان این کشور (پ.ک.ک) را مسئول حملات دانسته بود.

حمله فرودگاه آتاتورک یکی از خونبارترین و موفق ترین حملات داعش در ترکیه محسوب می شود که در آن عاملان حمله توانستند نقشه خود را تا حدود زیادی پیاده کنند و یکی از امنیتی ترین مناطق در استانبول و تمام ترکیه را هدف بگیرند.

این حمله با موجی از محکومیت های بین المللی مواجه شده است.

گذاشتن نظر

ایمیل آدرس شما در اختیار کسی دیگری قرار نخواهد گرفت موارد مورد نظری که باید وارد شوند علامت گذاری شده اند. *

*