مارکوپولو، در فصل جدید

مارکوپولو، در فصل جدید

فصل جدید سریال مارکوپولو از اول ماه جدید میلادی (جولای ۲۰۱۶) در حالی آغاز می شود که این هفته قسمت اخر بازی تاج و تخت در فصل ششم به نمایش در آمد. در هفته جدید سریال در حالی آغاز می شود که در سال ۲۰۱۴ این سریال طرفداران زیادی پیدا کرد و به همین مناسبت نت فلیکس قسمت دوم این سریال پر خرج را تولید کرد.

داستان زندگی جهان گرد ایتالیایی که در سرای سلطانی غوبلای خان مغول بنیانگذار سلسله یوان به شکلی گرفتار شده است و برای حفظ جان و منافع پدر و خانواده اش ناگزیر از به خطر انداختن زندگی اش است. او در شکست چینی ها نقش قابل ملاحظه ای بازی می کند و سرسپرده ای تمام عیال برای غوبلای است.

این داستان پر کشش را جان فاسکو و لورنزو ریچمی (John Fusco and Lorenzo Richelmy) به همراه بندیکت وونگ (Benedict Wong) نوشته اندکه  در نقش غوبلای خان هم ایفای نقش می کند. وونگ چنان در لحظات در نقش فرو می رود که حتا ببینده هم باورش می شود او واقعا خان مغولان است و از درون توحش و زیرکی اش حکم می راند. هر چند ایفای نقش دیچمی در نقش مارکوپلو چشم گیر است اما در برابر حس وونگ رنگ چندانی ندارد.

داستان زندگی خدعه و دانایی چینی ها در برابر توحش و زیرکی فرمانده مغولان در پایان فصل اول رنگ می بازد و زانو می زند و خاندان سونگ را نابود می کند تا داستان ویرانی های مغولان آغاز گردد و نیمی از زمین به دست این مردمان وحشی نابود گردد و ایرانیان هم بی نصیب نمانند.

Benedict Wong in a scene from Netflix's "Marco Polo." Photo Credit: Phil Bray for Netflix. EP1

Benedict Wong in a scene from Netflix’s “Marco Polo.” Photo Credit: Phil Bray for Netflix.
EP1

هر چند که داستان ادعای برای واقعیت ندارد اما در تصویر لحظات حساس تاریخی بسیار موفق عمل کرده است. ابتدا قرار بود استارز آن را بسازد اما بعد از این که با چینی ها به توافق نرسید آن را به نت فلیکس واگذار کرد تا بعد از بازی تاج و تخت عظیم ترین سریال این شرکت و جهان باشد. بودجه اولیه این سریال برای فصل اول بش از نود میلیون دلار اعلام شده است. این سریال در قزاقستان مالزی و ایتالیا فیلم برداری شده است.

هر چند فیلم از طرف بییندگان عادی چون نگارنده مورد توجه واقع شده است اما از طرف منتقدان با بی تفاوتی یا بی مهری مواجه گردیده است. این سریال توسط رییس جمهور مغولستان مورد تقدیر قرار گرفته است.

نقطه قوت سریال از دید نگارنده موسیقی تاثیر گذار آن است که توسط گروهی مغولی اجرا شده است. این سریال آکنده از صحنه های خشن و بهرنگی است و به هیچ وجه دیدن آن برای جوان تر از ۲۴ سال توصیه نمی شود.

نظر دهید !!!

نظر شما برای “مارکوپولو، در فصل جدید”قالب وردپرس