تایرنت: پیچیدن نسخه نفرت در لفافه احساس

تایرنت: پیچیدن نسخه نفرت در لفافه احساس

شروع فصل سوم تایرنت  (Tyrant) از هفته سوم ژولای با چندان سر و صدایی همراه نبود. سریال هایی چون «یک شب از» (One night of) اگر چه همزمان آغاز شدند اما سر و صدای زیادی داشتند و شبکه های پخش کننده آن ها با تبلیغات سرسام آور به معرفی و تبلیغ آن ها پرداختند. اما تایرنت بی سر و صدا در کشور سازنده اش در حال پخش است انگار که سازنده می دانسته است که قرار نیست این سریال در موطن ش توجه چندانی کسب کند. (این سریال را قبلا معرفی کرده ام)

فصل سوم خودکامه که همراه با مضروب شدن جمال الفهید همراه است امکان یک کودتای نظامی به نفع بسم را فراهم می کند و او رییس جمهور کشور فرضی می شود. که اکنون با سوریه هم مرز است. و داعش در سوریه حضوری چشم گیر دارند و برای تلافی شکست خود در معان برنامه ریزی می کنند. بسم تلاش می کند تا اتحادی از گروه های مختلف درگیر در خشونت قبلی برای مقابله با خشونت در آینده تشکیل دهد.

p2359505938

این فصل با این که دو قسمت از آن تا کنون که این نوشته را می نویسم پخش شده است اما خوش ساخت تر و مکارانه تر شده است. تهیج غلیظ تر احساسات برای درگیر کردن مخاطب در دستور کار سازندگان بوده است و این بار توجیه خشونت خلافت اسلامی با شدت بیشتری ادامه می یابد. بسم با اعلام انتخابات تلاش می کند اب رفته را به جوی باز گرداند و استدلال هایش به نظر موجه هستند اما استدلال های چهره های حد وسط این داستان بیش از حد به سمت توجیه خشونت کار می کند.

اما ارزش امریکایی نیز این بار به سریال وارد شده است. حضور ژنرال امریکایی به عنوان کسی که چون نبوده این خشونت ها رخ داده است موید این داستان است. البته باید بقیه قسمت های این سریال را هم دید و درباره آن نظر داد اما به نظر می رسد انتخاب سرزمینی بی نام و نشان در مرکز جهان اسلام نمودار هر کشور اسلامی عربی است که درگیر خشونت است. حضور بازیگران عرب تبار نیز این مسئله را تقویت می کند. این سریال با تحریک احساسات بر روح شما تاثیر می گذارد تا تریاق پیچیده در آن را بخورید به امید شفا!

نظر دهید !!!

نظر شما برای “تایرنت: پیچیدن نسخه نفرت در لفافه احساس”قالب وردپرس