خانم وزیر و حمله امریکا به ایران

خانم وزیر و حمله امریکا به ایران

سریال خانم وزیر سریالی با ابعاد پیچده در دستگاه عملیات روانی و تبلیغات سیاسی امریکاست که در قسمت های مختلف به موضوعات حاد سیاست خارجی امریکا در لباسی بسیار شیک می پردازد. (این نوشته قبلی من را بخوانید) این سریال که از دسامبر ۲۰۱۴ از شبکه سی بی اس ایالات متحده پخش شد. مورگان فریمن تولید کننده این سریال است. این سریال داستانی، زندگی شخصی و سیاسی خانم وزیر امور خارجه آمریکا می‌باشد.

در قسمت هشتم و نهم از فصل سوم این سریال ناگهان موضوع ایران به میان کشیده می شود. در قسمت های قبلی خانم وزیر با خطر انداختن جان خود با ایران به توافق هسته ای دست یافته است ناگهان در روزهایی که او و رییس جمهور سخت درگیر  انتخابات ریاست جمهوری امریکا هستند متوجه می شوند که ایران خرید بسیار بزرگی از دستگاه های سانتریفیوژ برای تولید سلاح هسته ای به صورت مخفیانه از روسیه انجام داده است.

به دستور رییس جمهور به کشتی روسی که حامل سانتریفیوژهاست حمله می شود و چند سرباز روسی کشته می شوند و سانتریفیوژها ضبط می گردند. اما بزودی کاشف به عمل می آید که روسیه اصلا در جریان نبوده و معامله ای پشت پرده صورت گرفته است.

madam-secretary

در قسمت نهم ناگهان بحث بر سر بازگشت همه تحریم ها توسط سازمان ملل علیه ایران است و خانم وزیر توافق همه را جلب می کند حتا فرانسه که در حال فروش هواپیما به ایران است. اما خانم وزیر کشف مهم تری می کند شخصی به نام عابدینی بدون اطلاع رهبران ایران این خرید را انجام داده است و اکنون وزیر امورخارجه ایران را ترغیب می کند تا با پس دادن سانتریفیوژها و قبول بازرسی های جهانی خطر بازگشت تحریم ها را رفع کنند.

شاید همه این ها تلویزیونی باشد اما نکته این است که خانم وزیر به سراغ کاندیدای رغیب می رود که در مصاحبه هایش اعلام کرده بلافاصله بعد از انتخاب قرارداد با ایران را پاره خواهد کرد. این ها همه عینا همان است که ترامپ ادعا کرده است اما کاندیدای مورد نظر به خانم وزیر می گوید که او چنین منظوری ندارد و تا زمانی که ایران به قرارداد پایبند باشد او هم خواهد بود! برداشت شما چیست؟

نظر دهید !!!

نظر شما برای “خانم وزیر و حمله امریکا به ایران”قالب وردپرس