فن آوری های جدید مکان یابی

فن آوری های جدید مکان یابی

در دنیای فن آوری ها و نظریه های وابسته به آن ناگهان با ظهور اینترنت مفهومی به نام دهکده جهانی ابداع شد و همه نظریه ها برای تحقق آن پیش رفت. اما به نظر می رسد کم کم این نظریه رنگ باخته است و فن آوری های توسعه یافته کنونی نیز در نقض دهکده جهانی گام بر می دارند.
مهم ترین گام این نظریه را گوگل با طراحی نقشه گوگل انجام داد و تفکیک جهانی را کلید زد. به این معنی که نقشه جغرافیا را با تمام تاثیرات خود وارد زندگی دیجیتال کرد. و تفکیک نقش ها را بر اساس جغرافیا ممکن ساخت تا معنای موقعیت فیزیکی مجازی شود و امکان تاثیر آن در زندگی تسهیل گردد.

new-google-maps

این توسعه فن آورانه اما ادامه دارد و فن آوری بر مبنای مکان به سرعت و شدت رشد می یابد و جنبه های جدید می یابد. این فن آوری ها از وای فای و بلوتوث برای تشخیض مکان های با رنج کوتاه استفاده می کنند و به نظر می رسد تجربه بودن در موقعیت های مکانی را به تجربه مجازی می افزایند و دوباره دهکده را به پهنای جهانی آن بر می گردانند.
یکی از این فن آوری ها بیکن است که با استفاده از بلوتوث می تواند موقعیت خود را به ما اعلام کند و تجربه ما از بودن در یک مکان دوچندان کند. گمان کنید که به یک موزه بسیار بزرگ رفته اید که عملا یافتن مسیر در راهرو های آن کار دشواری است و از سوی دیگر شناخت و توضیحات دقیقی درباره موضوعات درون موزه می خواهید بدانید. می خواهید به همه معنا مکان را تجربه کنید. این بیکن ها به کمک شما می آیند و در کسری از ثانیه به هر اثری که نزدیک می شوید مشخصات را روی گوشی تان می گشایند و آن ها را با تمام جزییات به شما معرفی می کنند. بدون شک تجربه شما از موزه اکنون بی بدیل است و یا گذشته تفاوت عمیق دارد.

نظر دهید !!!

نظر شما برای “فن آوری های جدید مکان یابی”قالب وردپرس