ادی استون بیکن در فرودگاه بین المللی شیراز

ادی استون بیکن در فرودگاه بین المللی شیراز

فرودگاه بین المللی شیراز قرار است برای راهنمایی مسافران زنده شود. فرودگاه به استفاده از فانوس های راهنما به مسافران ورودی و خروجی راهنمایی های لازم را خواهد کرد تا در فرودگاه بین المللی شیراز تجربه ای متفاوت داشته باشند. این فرودگاه یازدهمین فرودگاه شیراز است که این فن آوری در آن اجرا خواهد شد.

به همت مجری طرح توسعه فرودگاه شیراز (شرکت چاوش دید) و همکاری یک شرکت دانش بنیان (رسانه ) قرار است فن آوری ادی استون در فرودگاه شیراز اجرا شود. به این ترتیب این فرودگاه یازدهمین فرودگاهی خواهد بود که در جهان به این فن آوری مجهز می شود.

به این ترتیب در هر موقعیت مکانی مسافران می توانند از اطلاعات و راهنمایی های مربوطه استفاده کنند و از این فن آوری برای کسب اطلاعات دقیق و به موقع بهره مند گردند. به طور نمونه لزومی ندارد شما برای پیدا کردن کانتر ورودی از کسی سوال بپرسید گوشی تان با توجه به موقعیت یاب های موجود در فضای فرودگاه به راحتی شما را به آن سمت راهنمایی خواهند کرد.

uk-airport-bacons

ادی استون در فرودگاه

از محاسن این طرح می توان:

 • تجربه متفاوت اقامت فرودگاهی در فرودگاه شیراز
 • آشنایی و کسب اطلاعات بیشتر از موقعیت های مکانی
 • اطلاع رسانی و بازاریابی بهتر و سریع تر در فرودگاه

را بر شمرد. البته بسیاری از فرودگاه های که این طرح را اجرا کرده اند به دلیل وسعت برای جلوگیری از سردر گم شدن مسافران یا پرت شدن حواسشان پیش از پرواز از این فن آوری استفاده می کنند. یا وجود موانع از جمله ساک های مسافران یا تابلوهای راهنمایی را به مسافرانی که غرق در گوشی خود هستند گوشزد می کنند.

در حال حاضر هشت فرودگاه انگلستان  از این فن آوری بهره می برند. و از آن برای مقاصد متعددی استفاده می شود که بخشی از آن در بالا خاطر نشان گردید. ادی استون در فرودگاه شیراز می توان برای مسافران جذابیت ها و برای مسولان نیز موقعیت های جدیدی را خلق کند.

فرودگاه بین المللی سانفرانسیسکو (SFO) در حال بررسی یک طرح آزمایشی است که هدف از طراحی آن کمک به مسافران نابینا یا کم بینا در پیدا کردن قسمت‌های مختلف فرودگاه می‌باشد. برای اجرای این پروژه سنسورهای بسیار کوچکی به نام بیکن (beacon) در یکی از ترمینال‌های جدید آن (ترمینال ۲) نصب شده که هر سیستم بیکن با استفاده از بلوتوث Low Energy سیگنال‌هایی به اطراف می‌فرستد و پس از متصل شدن به اپلیکیشنی که مسافران باید در گوشی خود داشته باشند اطلاعات مربوطبه آن محدوده را به آن‌ها می‌گوید. نسخه اولیه‌ی این اپلیکیشن فعلا برای سیستم iOS تهیه شده که البته SFO در نظر دارد این امکان را برای کاربران اندروید نیز فراهم کند.

این فن آوری هنوز در مرحله جنینی خود به سر می برد با این همه رد قابل توجهی داشته است به خصوص در محیط هایی مانند سینما موزه و تئاتر کارآیی قابل قبولی از خود نشان داده است. اپلیکیشن این فن آوری در حال تهیه است و سخت افزارهای این فن آوری نیز پس از تایید مسولانن فرودگاه در این فرودگاه نصب خواهد شد و مسافران و به خصوص معلولان و نابینایان می توانند از آن استفاده شایانی بنمایند.

نظر دهید !!!

۲ دیدگاه برای “ادی استون بیکن در فرودگاه بین المللی شیراز”

 1. حسن

  ممکنه در مورد beacon اگه اطلاعاتی دارید در اختیار من قرار دهید
  اگه اطلاعاتی دارید که به من کمک کنه من بابتش پول میپردازم

  • siavashonir

   سلام
   در این مورد چه اطلاعاتی می خواهید؟ می خواهید باهاش چکار کنید.
   ما در خدمت شما هستیم و می توانیم در این زمینه کمک شایانی بکنیمقالب وردپرس