مدیریت ملی بیکن ها فعال یک حرکت کلیدی برای توسعه این فن آوری است

مدیریت ملی بیکن ها فعال یک حرکت کلیدی برای توسعه این فن آوری است

بیکن و وب فیزیکی به نظر می رسد که به سرعت در میان فن آوری های جدید در کشورمان رشد خواهد کرد. این تکنولوژی به سخت افزار های خاص هر چند بسیار کوچک احتیاج دارد که هنوز در کشور در سطح آزمایشگاهی وارد شده است. اما به نظر می رسد که اگر سنگ بنای آن بدرستی گذاشته شود می تواند بسیار بهتر و کارآ تر مورد استفاده قرار گیرد. فراهم کردن اطلاعات ملی بیکن ها شاید وظیفه دستگاه های دولتی به نظر برسد اما به نظر می رسد این کار توسط بخش خصوصی بسیار بهتر و کارآ تر صورت خواهد گرفت.

یکی از مهم ترین راه های افزایش کارآیی هماهنگی در استفاده از منابع است. یعنی استفاده از تجهیزاتی مانند بیکن ها که به اماکن وابسته هستند در نرم افزارها اپ های جزیره ای می تواند بلای آینده این تکنولوژی باشد. تصور کنید هر یک از مکان های متعدد روی نقش گوگل به صورت جداگانه در نرم افزارهای مختلف قرار داشت بدون شک هیچ تاثیری برای مخاطب، توسعه دهندگان میانی و توسعه دهنده اصلی (گوگل) نداشت. اما اکنون به یکی از پنچ سایت پر بیننده جهان بدل شده است.

در صورتی که توسعه دهندگان ایرانی نیز این فن آوری را به صورت جداگانه استفاده کنند و تلاش نکنند تا اطلاعات بیکن های یک دیگر را به عنوان یک فرآیند کلی در سیستم خود وارد کنند آن ها نیز مرتکب اشتباهی راهبردی شده اند که این فن آوری را به هیچ کجا نخواهد رساند. اطلاعات ملی بیکن ها می تواند همه توسعه دهندگان این حوزه را برای وارد کردن اطلاعات یکدیگر در برنامه های هم توانمند سازد. اگر این کار مرسوم شود بیکن شما می تواند در برنامه های دیگران نیز زندگی کند و تاثیر داشته باشد همان طور که بیکن شما می تواند. بسیار واضح است که یک استفاده کنند به برنامه ای تمایل خواهد داشت که اطلاعات کامل تر و جامع تری داشته باشد.

اطلاعات ملی بیکن ها

اطلاعات ملی بیکن ها

بسیاری از شرکت های ایرانی منایع خود را صرف اجرای برنامه های نقشه محور کردند و تلاش های بسیاری هم کردند که قابل ستایش است اما عملا به دلیل همه گیر نشدن چه در زمینه اطلاعات پایه و چه مصرف کنند در شرایط خوبی قرار ندارند. اما نقشه گوگل با یک طرح جهانی، منطقه ای حتا در حد یک شهر توانست بقیه رقبا را از میدان بدر کند. از سوی دیگر شرکت های جهانی مانند گوگل نیز از ارائه سرویس های قابل قبول و قابل اتکا به کشورما در زمینه فن آوری های جدید ارائه نمی دهند. به همین مناسبت شرکت رسانه یک اقدام قابل تقدیر انجام داده است.

این شرکت با راه اندازی اطلاعات ملی بیکن ها (National Beacon Api (http://beaconsapi.ir قدمی مهم در این زمینه برداشته است. این شرکت بدون هیچ پیش شرطی اطلاعات همه بیکن ها را جمع آوری و به صورت یک هسته مرکزی ارائه می دهد. فرآیند جمع آوری اطلاعات ملی بیکن ها کاملا رایگان بوده و هیچ منعی نیز برای این کار وجود نخواهد داشت.

تنها کافی است اطلاعات را با استفاده از نرم افزار این شرکت وارد چرخه ثبت بیکن های موجود در ایران بکنید. با امید به این که این شرکت در این زمینه موفق باشد و بتواند اطلاعات کاملی از این بیکن ها تهیه کند و در اختیار سایر توسعه دهندگان نیز قرار دهد تا آن ها نیز اطلاعات را به صورت کامل استفاده کنند.

نظر دهید !!!

۲ دیدگاه برای “مدیریت ملی بیکن ها فعال یک حرکت کلیدی برای توسعه این فن آوری است”

  1. حسام

    یعنی چی؟ دقیقا؟؟؟

    • siavashonir

      یعنی که ما بتوانیم اطلاعات ملی درباره بیکن ها داشته باشیم. یکی از اولیه ترین مزایایش این است که مشخصات تکراری نگذاریم برای بیکن هاقالب وردپرس