نشانه گذاری پهبادها

نشانه گذاری پهبادها

با رشد پرنده های آزاد کم کم در تمام کشورها تهدیداتی که این وسیله می تواند تولید کند مورد توجه کارشناسان قرار گرفته است به طور نمونه سازمان هوانوردی امریکا FAA نیز با توجه به خطراتی که این دستگاه ها می تواند برای پروازها داشته باشد پلاک گذاری پهبادهای بی نام  (Drone Detection systems) کرده است. (https://www.faa.gov/news/updates/?newsId=87949)

خبرگزاری سیاوشون در مصاحبه ای که با مدیر عامل این شرکت داشته است مطلع گردید که نشانه گذاری پهبادها که در ماه های اخیر در دستور کار بسیاری از کشورها قرار گرفته و در همین زمینه نیز شرکت رسانه (http://ingn.ir) سیستم نشانه گذاری مخصوص خود را به سازمان پدافند غیر عامل کشور پیشنهاد کرده است.

خلاصه پیشنهاد طرحنشانه گذاری پهبادها به صورت اختصاصی در اختیار سیاوشون قرار گرفته است تا با انتشار آن پیشگام بودن کشورمان در این حوزه را به صورت مکتوب گزارش کند. البته اجرای طرح  نشانه گذاری پهبادها می تواند برای بسیاری از سازمان های کشور به خصوص سازمان فرودگاه های کشور حیاتی باشد. به قرار به همین دلیل شرکت رسانه در این زمینه آماده همکاری است. این شرکت از مراحل تحقیقاتی این طرح گذشته و در حال حاضر آماده اجرای گسترده این کار است.

خلاصه طرح:

پیشنهاد دهنده این طرح شرکت رسانه است که در طی سال‌های اخیر در حوزه تولید اپلیکیشن و تولید محتوا فعال بوده است.

مهمترین فعالیت این مجموعه ارائه راهکارهای مبتنی بر فن آوری های نوین به ادارات و سازمان های بزرگ است. که از این جمله می‌توان هوشمند سازی ترافیک به عنوان مشاور ترافیک شهر شیراز را به عنوان نمونه نام برد. فن آوری بکار گرفته شده در حوزه هوشمند سازی ترافیک بر اساس نشانه گذاری هر اتومبیل صورت می‌گیرد که به این ترتیب می‌توان رفتار ترافیکی آن‌ها را به صورت دیجیتال مشاهده و ثبت کرد.

یکی از دستاوردهای فن آوری در سال‌های اخیر مکان یابی و تقریب بوده است که گوشی های هوشمند در این زمینه پییشتاز هستند. از سابق فن آوری های NFC, RFID, WiFi برای اندازه‌گیری و سنجه تقریب اجسام به یک دیگر مورد استفاده قرار می گرفتند.

فن آوری های نام برده دارای مزایا و معایبی هستند که آن‌ها را برای کاربردهای مشخصی خاص می سازد. مثلاً NFC فن آوری نشانه گذاری در حد سانتی متر است یعنی نزدیکی نشانه و نشانه گذار باید در حد سانتی متر با هم باشند. به طور مشخص بهترین مزیت آن برای کاربردهای مالی و بانکی است که در صورت نزدیکی بسیار زیاد که حتماً باید توسط صاحب گوشی صورت گیرد تراکنش مجاز شمرده می شود.

با توجه به معایب فن آوری های قدیمی برای نشانه گذاری در حد متر و صد متر اکنون فن آوری های مانند UltraSonic مورد استفاده قرار می گیرد. این فن آوری ها می‌تواند به ما با راهکاری فکر شده کمک کند تا تقریب اشیاء نشانه گذاری شده را اندازه‌گیری کنیم.

در مجموع تغییر وضعیت مکانی یک شی در حال حرکت برای و فاصله آن تا سنجه های ما به عنوان پروژه تقریب توسط این شرکت صورت گرفته است. حال می‌توان هر شی در حال حرکت دیگری را نیز نشانه گذاری کرد.

خلاصه پیشنهاد

به این ترتیب شی متحرک به عنوان پهباد و منطقه مورد نفوذ به صورت ثابت یا حتا افسر کنترل کننده با مکان متغیر می‌تواند مورد ارزیابی و شناسایی این فن آوری قرار گیرد.

پهباد مورد نظر توسط فن آوری شرکت رسانه مورد نشانه گذاری قرار می گیرد. این نشانه گذاری به صورت یک پلاک شبیه پلاک خودرو خواهد بود که به صورت دیجیتالی عمل می کند. این پلاک توسط برنامه تحت اندروید که شرکت تهیه کرده است قابل خوانش است. با مشاهده پلاک تمام اطلاعات ثبت شده پهباد نشان داده خواهد شد و تصویر اولیه با تصویر مشاهده شده قابل کنترل خواهد بود .در این مرحله امکان برقراری تماس با صاحب پهباد بوجود می‌آید که دستورات بعدی به او توسط افسر مربوطه ابلاغ می گردد.

در صورتی که با مشاهده پهباد و عدم دریافت اطلاعات پلاک دیجیتال افسر مربوطه متوجه بدون مجوز بودن پهباد خواهد گردید و اقدام‌ها لازم در این مورد را جاری می سازد.

نظر دهید !!!

نظر شما برای “نشانه گذاری پهبادها”قالب وردپرس