آخرین تحولات انتخاب شهردار جدید شیراز

آخرین تحولات انتخاب شهردار جدید شیراز

با انتخاب ده تن از کاندیداهای تصدی پست شهرداری شیراز، انتخاب شهردار جدید شیراز وارد آخرین مراحل خود توسط شورای شهر شده است و انتظار می رود بزودی شهردار جدید انتخاب شود.  لیست ده نفره گزینه های شهرداری شیراز شامل آقایان: اسکندر پور ،حسن پور ،رحیمی،سلیمی پور،طیبی،عظیمی فر ، قائدیان، معافیان، موسوی و نامورچی بود.

که آقای قائدیان از این میان به نفع آقای معافیان اعلام انصراف کرده است:

به نام خداوند جان آفرین

اعضای محترم پنجمین شورای اسلامی شهر شیراز

از روزگاران کهن تاکنون، شیراز تجلی گاه فرهنگ و هنر و عشق و عرفان و ادب و معرفت بوده است.
شیراز امروز نیازمند درایت و حکمت و مدیریتی در خور مردمان آگاه و دل زنده برای ساختن شهری است که همگان چون هماره تاریخ به آن ببالند و آرامش و زیبایی و رشد و تعالی را در آن تجربه کنند.
از اینکه شما گرامیان از سر مهر و سخاوت این کمترین را به عنوان کاندیدای شهرداری شیراز برگزیده اید، بر خود می بالم و پروردگار یگانه را شاکرم و نیک اندیشی و نیک منشی هایتان را ارج می نهم.
فرهنگ اسلامی و ایرانی به ما آموخته است که بیش و پیش از خود به آرمان ها و اهداف متعالی بیندیشیم که فردای درخشان برای فرهنگ شهر شیراز به ارمغان آورد.
با باور به این امر و نیز با عنایت به حضور برخی از افراد توانمند در فهرست برگزیدگان شما، به ویژه جناب آقای مهندس عبدالحمید معافیان و با توجه به شخصیت وارسته ایشان و نیز تجربه های مدیریتی گسترده استانی و ملی، خوش نامی، پاکدستی، صراحت، صداقت و پایداری ایشان بر باورها و سجایای اخلاقی، انصراف خود را از کاندیداتوری شهرداری شیراز اعلام می دارم. امیدوارم انتخاب شهردار جدید که انشاالله با موافقت همه اعضای محترم شورای شهر شیراز رقم خواهد خورد و نیز مساعدت و همکاری مدیران ارشد استان، شیراز روزهای درخشانی را در پیش داشته باشد.
بی تردید تمام بضاعت و توان خود را در همکاری با شهردار منتخب شورا به کار خواهم گرفت تا شیراز، خرد جمعی در همدلی و اجماع را، در توسعه متوازن و پایدار خود تجربه کند.
امید که در سایه سار یزدان پاک، پیوسته پویا و مانا بمانید.
علیرضا قائدیان

البته شاید کماکان جدی ترین گزینه آقای معافیان برای شهرداری شیراز باشد اما نمی توان تا آخرین لحظه از مسئله مطمئن بود و شاید بهتر بود کاندیداها تا آخرین لحظه باقی می ماندند و در راهکاری همچون حسین مرعشی در تهران عمل می کردند. مرعشی در تهران اگر چه جز پنج گزینه شهرداری تهران است اما اعلام کرده با نجفی برای تصدی این پست رقابت نمی کند.

تکمیلی:

با استعفای دو نفر از ده نفر کاندیداهای تصدی پست شهرداری، اعضای شورا که نماینده در بین ده نفر نداشته اند دو نفر را برای تصدی پست شهرداری شیراز معرفی خواهند کرد. در میان ده نفر از کاندیداها دو نفر آقایان قائدیان و حسن پور انصراف داده بودند. البته شنیده ها حاکی است که آقای حسن پور انصراف خود را پس گرفته است.

شنبه صبح ۲۱ مرداد:

بنا بر اعلام برخی حاضران در جلسه منتخبین شورای شهر شیراز، به ترتیب آرا «حیدر اسکندرپور»، «عبدالحمید معافیان»، «محمدرضا حسن‌پور»، «سید احمد موسوی» و «نادر طیبی» به عنوان ۵ نامزد نهایی تصدی پست شهرداری شیراز انتخاب شدند.

سه شنبه ۲۴ مرداد:

شهردار شیراز ساعت ۲۰ روز شنبه ۲۸ مرداد ماه معرفی می‌شود

دکتر علی ناصری، سخنگوی شورای شهر شیراز در جمع خبرنگاران با تاکید دوباره بر اینکه ۵ کاندیدای شهرداری شیراز ۲۸ مردادماه به ارائه جزییات برنامه های خود می‌پردازند درباره زمان‌بندی ارائه برنامه ها و انتخاب گزینه نهایی گفت:

۱. حیدر اسکندرپور ساعت ۸:۳۰ تا ۱۰

۲. محمدرضا حسن پور از ساعت ۱۰ تا ۱۱:۳۰

۳. نادر طیبی از ساعت ۱۱:۳۰ تا ۱۳

۴. عبدالحمید معافیان از ساعت ۱۶ تا ۱۷:۳۰

۵. سید احمد موسوی از ساعت ۱۷:۳۰تا ۱۹

۶. انتخاب گزینه نهایی شهرداری شیراز توسط اعضا شورای پنجم از ساعت ۱۹ تا ۲

این خبر تکمیل خواهد شد…

نظر دهید !!!

نظر شما برای “آخرین تحولات انتخاب شهردار جدید شیراز”قالب وردپرس