دریاپ در تور استارتاپی جاده ابریشم پذیرفته شد

دریاپ در تور استارتاپی جاده ابریشم پذیرفته شد

دریاپ یکی از استارتاپ هایی است که در رویداد جاده ابریشم پذیرفته شده است. دریاپ که یک استارتاپ در حوزه تسهیل دریافت و پرداخت و پرداخت بدون تماس است در جریان رقابت با سایر استارتاپ های متقاضی برای شرکت در جاده ابریشم برای ارائه در مرحله نهایی پذیرفته شده است و دستاوردهای این استارتاپ توسط توسعه ارشد این اپلیکیشن ارائه خواهد شد.
دریاپ (دریافت + اپ) یک اپلیکیشن ایرانی است که برای تسهیل دریافت وجه به صورت نرم افزاری نوشته شده است. این اپلیکیشن با روش‌های مختلف از جمله ارتباط بی‌واسطه (Contactless) به صورت ارسال لینک و ارتباط بین دو دستگاه گوشی و همچنین بارکد خوان دریافت وجه را به صورت پرداخت موبایلی (MPG) انجام می دهد.
پیش از آن که دریاپ تولید شود معدودی از شرکت ها و بانک ها اقدام به راه اندازی پرداخت های موبایلی یا پرداخت های بدون تماس کرده اند. اما دریاپ اولین اپلیکیشن موبایلی پرداخت بدون تماس است که هیچ نیازی به سخت افزاری جز موبایل های هوشمند ندارد.
دریاپ یک تلاش برای ترکیب چندین روش پرداخت وجه و تسهیل روش های سنتی و کاهش هزینه های سنگین آن بر سیستم بانکداری کشور است. اگر چه هنوز یکی از مهم ترین روش های پرداخت و دریافت وجه، کارتخوان ها هستند و در میان مدت نیز باقی خواهند ماند اما هزینه های سنگین نگهداری و پشتیبانی و بزودی بروزرسانی آن ها انقدر سنگین خواهد بود که هر روش جایگزینی که قدری از این هزینه ها بکاهد باید مورد توجه جدی قرار گیرد.
دریاپ یکی از جایگزین های بسیار مناسب برای روش های سنتی است که می تواند با بهره برداری از تکنولوژی های نوینی چون اینترنت اشیا بسیاری از موانع برای توسعه نوآوری هایی که به خدمات بانکی نیاز دارند را بر طرف سازد.
دریاپ می تواند به سیستم بانکداری در مشکلات زیر کمک شایانی کند:
در مواقعی که تخصیص یک کارتخوان به درخواست کننده به صرفه نیست یا مشکل قانونی دارد. چرا که تعداد تراکنش های درخواست کننده در روز بسیار کم است یا نمی تواند قانونی بودن کسب و کار خود را اثبات کند.
در زمانی که روش استفاده از کارت خوان بسیار وقت گیر است و در کسب و کارهای بزرگ و پر مراجعه باعث درد سر است.
ایجاد یک زیر ساخت بسیار مناسب برای توسعه کسب کارهای نو بر پایه تکنولوژی های بسیار جدید که بانکها برای آن ها آماده نیستند. مثلا مغازه های بدون فروشنده مانند آمازون گو(Amazon Go).

 

 

در بخش نخست این برنامه، تیم استارتاپ جاده ابریشم (شامل مجموعه‌ای از فعالان زیست‌بوم استارتاپی ایران و اروپا) طی ۱۰ روز (از۳۰ مهر تا ۹ آبان) به هفت شهر تبریز، تهران، اصفهان، یزد، شیراز، مشهد و رشت سفر می‌کنند. و شاهد ارائه استارتاپ‌های آن شهرها خواهند بود. در نهایت منتخبان هر شهر فرصت ارائه و حضور در کنفرانس دو روزه جزیره کیش را خواهند یافت. ۱۰۰ استارتاپ‌ برتر هر کدام یک بلیت رایگان ورود به رویداد بین‌المللی کیش (به ارزش ۲۰۰ یورو) را دریافت خواهند کرد و علاوه بر آن هزینه‌های اقامت و پرواز به کیش ۱۰ استارتاپ برگزیده نیز بر عهده رویداد است.در نهایت سه استارتاپ برتر به انتخاب هیات داوران به جوایز نقدی و غیر نقدی متنوعی جمعاً به ارزش تقریبی ۱۰۰ میلیون تومان و بهره‌مندی از حمایت‌های مختلف صندوق‌های سرمایه‌گذاری بین‌المللی، شتاب‌دهنده‌ها و فرصت حضور در نمایشگاه‌های بین المللی و … دست می‌یابند.این رویداد توسط جمعی از فعالان استارتاپی ایران و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مرکز شتابدهی نوآوری برگزار می‌گردد.
دریاپی ها مقدم همه دوستان را برای شرکت در این رویداد گرامی می دارد و امیدوار است تا شما روز ۷ آبان در سالن خوارزمی ملاقات کند. دریاپ از همه برگزارکنندگان این رویداد تشکر می کند و تمام تلاش خود را برای ارائه بهتر انجام خواهد داد. علاقه مندان و مشتاقان به حضور در رویداد که مایل هستند شاهد برگزاری رویداد باشند می توانند از این لینک اقدام به ثبت نام کنند.

نظر دهید !!!

نظر شما برای “دریاپ در تور استارتاپی جاده ابریشم پذیرفته شد”قالب وردپرس