بزن و درو نداریم

بزن و درو نداریم

در بسیاری از بزنگاه های سیاسی من همیشه به زکاوت حضرت آیت الله خامنه ای درود فرستاده ام و پس از پایان غائله برای ایشان آرزوی طول عمر کزده ام. اگر ایشان در روزهای خرداد ۸۸ و بی تدبیری سیاسیون و نظامیون و … نبودند یک فاجعه در کمین بود و دشمن خود را برای جشن بزرگی حاضر می کرد. اما آقا با هوشیاری ما را از گردنه به سلامت گذردادند. اکنون که غبارها فرو نشسته است، همه باید تحسین کنند که چگونه بحران مهار شد و از زیاده روی ها جلوگیری شد و یک پیروزی بزرگ بدست آمد برای مردم و رهبری مردم.

ایران کشوری است که در مسیر طوفان های سهمگین است هر روز واقعه ای و داستانی جدید در حال وقوع است ولی خوشبختانه سایه رهبری بر سر ماست. در روزهایی که ارشدترین نیروهای نظامی ما در سخنرانی های خود زیاده روی می کنند یا در محاسبات اشتباهات فراوان دارند رهبری جور همه را به تنهایی به دوش می کشند. تنها دو نمونه را بررسی می کنم که بدانید بی دلیل نمی گویم فقط ایکاش مسئولان هم به قدر خود بار را بر می داشتند و دقت و حساب و کتاب و بر اساس جلسه های جدی و نظریه های کارآمد در این مقطع وارد صحنه می شدند تا لازم نباشد حضرت آقا شخصا مداخله کنند:

همه منطقه تلاش می کنند ما در جنگ های نیابتی درگیر کنند و دشمن بهانه زدن ضربه را بدست آورد. عربستان با آن همه محافظه کاری سرانش بالاخره خود را درگیر یک جنگ نافرجام پر حادثه در یمن کرد. اما رهبری هر بار که سخنرانی می کنند می فرمایند که هر حنجره ای که بانگ تفرقه می دهد بلندگوی دشمن است. استراتژی از این موثرتر نمی توان یافت. ایشان به حبل الله چنگ می زنند و به فضل پروردگار خداوند ایشان و ما را یاری خواهد کرد. البته این به آن معنی نیست که در شرایط فعلی می شود با عربستان اتحاد کرد نه حکومت عربستان عملا شعبه امریکا و اسراییل در این کشور است اما می توان با پاکستان، اکثر کشورهای حوزه خلیج فارس و حتا ترکیه اتحاد هایی حول منافع مشترک شکل داد.

از سوی دیگر می دانید در علوم نظامی ما همیشه داشتن قدرت مناسب را بهترین دلیل برای جلوگیری از جنگ می دانیم. به این معنی که به دنبال جنگ نبودن و اهتراز از آن همیشه تنها از یک مسیر ممکن است، آماده بودن برای جنگ. یعنی دشمن بداند که هزینه حمله به شما زیان بار و سنگین خواهد بود. در این حوزه نیز حضرت آقا فرمودند “بزن و درو نداریم” کلام را که از خبر ساعت دو شنیدم تمام قد تحسین می کردم. که چه خوب استراتژی را آقا تبیین کردند. یعنی دشمن بداند که در صورت حمله ما کار را دنبال خواهیم کرد و نبرد سنگین و جدی اتفاق خواهد افتاد و مثل حمله اسراییل به بقیه کشورهای اسلامی نیست که یک حمله نظامی می کند و تمام. در باره این موضوع باید بدانید که کلام آقا بسیار صلح جویانه است و معنی آن این است که اگر حمله کنید پاسخ دندان شکن و طولانی مدت خواهد بود پس حمله نکید. گزینه ای رو میز نیست.

در مذاکرات هسته ای هم آقا با این که از روز اول نتیجه ای برای آن متصور نبودند اما به دولت برای دنبال کردن برنامه اجازه دادند و الحق یاری بسیاری کردند. به حدی که حتا خود دولتی ها هم تا این حد فکر نمی کردند که آقا پشتشان بایستند و مخالفان مذاکرات هم متعجب از این که آقا چرا تا به این حد میدان دادند. مخالفان تیز بینی رهبری را نداشتند و آن روز وجود جنگ های نیابتی و درگیری های امروز را نمی دیدند. آقا با اجازه برای مذاکرات عملا خطر وارد کردن ایران در درگیری های منطقه را از طریق ماجراجویی اسراییل مهار کردند. اما در روزهایی که دولت و کنگره امریکا تلاش می کردند وزنه را به سمت خواسته های خودشان سنگین کنند و عملا دست مذاکره کنندگان  ما را ببندند ناگهان آقا تعادل را به نفع ما تغییر داد. با دستورات صریح عملا این صحنه را جوری دو باره آرایش دادند که مذاکره کنندگان ما بتوانند به یک تعادل جدید برسند.

من تقریبا هفته ای یکبار خواب آقا را می بینم که به حضور ایشان رسیده ام و ایشان مطالفت می کنند و حس بسیار خوبی است. خلاصه من مانند سران نظام هفته ای یکبار به حضور می رسم. خدا به ایشان عمر بدهد و به ما لیاقت!

نظر دهید !!!

۵ دیدگاه برای “بزن و درو نداریم”

  1. فکر نمیکنم سایتی از شما بهتر باشه

  2. سلام سایت کویر بلاگ به قیمت ۲ میلیون بفروش میرسه

  3. ممنون از زحمات شما ، موفق باشید.قالب وردپرس