همکاری متقابل اندروید و بلک بری برای موسسات بزرگ

همکاری متقابل اندروید و بلک بری برای موسسات بزرگ

قبل از دوران گوشی های هوشمند، گوشی های بلک بری واقعا اتفاق مهمی بودند. شما ایمیل های تان را چک می کردید و با BBM پیام می فرستادید. مهم ترین نقطه اتکابلک بری امنیت بیش از حد آن بود به طوری که حتا اوباما هم بخاطر داشتن بلک بری مورد توجه قرار می گرفت.

با ظهور گوشی های هوشمند و عدم تطابق بلک بری با دنیای جدید عملا بلک بری سهم خود را در بازار از دست داد و برنامه های پیام رسان متعددی ظهور کردند و جای BBM را که امنیت دست و پاگیرش بسیار آزار دهنده شده بود گرفتند. در نسخه ده بلک بری امکان استفاده از اپلیکیشن های اندروید روی آن فراهم شد که البته گام مهمی بود ولی شاید هنوز کافی نیست.

از خبر ها چنین بر می آید که در نسخه ۵ اندروید همکاری بین بلک بری و گوگل افزایش می یابد به طوری که برای حفاظت اطلاعات موسسات بزرگ امنیت بلک بری به مدد اندروید خواهد آمد و از این پس مووسات بزرگ در سایه این همکاری می توانند تمام اطلاعات مهم خود را که بر روی دستگاه های کارمندان و مدیران شان قرار دارد به طور جدی محافظت کنند. BlackBerry’s BES12 در حقیقت ادامه همان روش امنیتی است که بلک بری از ابتدا داشت.

در گذشته نیز بلک بری اطلاعات را از مدخل سیستم های رمزگذاری خود جابه جا می کرد و به به همین دلیل پیام رسان بلک بری یکی از مطمئن ترین سیستم های دنیا بوده است. اکنون بلک بری آن را به یک روش امنیتی ازتقا داده است به طوری اطلاعات را به جای آن که بر روی گوشی ها زخیره کند در مرکز اطلاعات امنیتی خود ذخیره می کند و با از دست رفتن گوشی یا هک شدن آن اطلاعات با اهمیت افراد در خطر قرار نمی گیرد. البته روش های پیچیده رمز گذاری نیز وجود دارد که خارج از حوصله این نوشته است.

می توان این طور نتیجه گرفت که این همکاری یک بازی برد برد برای دو طرف خواهد بود و هر دو از امکانات یکدیگر که یکی بزرگ ترین بازار جهان و دیگری قابل اطمینان ترین سیستم امنیتی است استفاده خواهند کرد.

نظر دهید !!!

یک دیدگاه برای “همکاری متقابل اندروید و بلک بری برای موسسات بزرگ”

  1. کسب در آمد از سایت خود با جم پا آپقالب وردپرس