مطالعه موردی اجرای یک ایده: ۱،۲،۳ گریتینگز

مطالعه موردی اجرای یک ایده: ۱،۲،۳ گریتینگز

همیشه بحث از ایده های ناب بین ما زیاد است اما به نظرم باید درباره اجرای درست ایده بیشتر بحث کنیم. البته ایده های بکر و ناب جای خود را در موفقیت یک پروژه دارند اما اجرای درست و اصولی یک ایده می تواند ناب بودن یا تکراری بودن آن را تحت شعاع قرار دهند. کسانی که سعی گرده اند تا یک ایده را اجرا کنند و در طی ماه ها و سال ها با مشکلات اجرای یک ایده دست و پنجه نرم کرده اند متوجه اند که این کار مشکلات بسیاری دارد به همین خاطر مطالعه موردی یک ایده که شاید چندان ناب و بکر نباشد ولی از دل آن بشود نکاتی برای یاد گرفتن در آورد مغتنم خواهد بود به خصوص اگر خوانندگان محترم هم همراهی کنند.

۱۲۳greetings.com تقریبا ۱۸ سال پیش راه اندازی شده است. این سایت یک ایده امریکایی است که روزانه ۲۳ هزار دلار درآمد دارد و ۲٫۸ میلیون دلار می ارزد دارای رنکینگ الکسای حدود چهار هزار است. خدمات این سایت شامل ارسال کارت های تبریک از همه نوع و کارت های دعوت از همه نوع است. تمام خدمات این سایت مجانی است و درآمدش از تبلیغات به دست می آید. سالانه ۹۱ میلیون نفر از خدمات این سایت استفاده می کنند. که بیش از ۲۰ هزار کارت در غالب سه هزار دسته بندی ارائه می دهد. این سایت در سال ۱۹۹۸ به عنوان اولین سایت برای “ابراز احساسات انسان ها به یکدیگر” راه اندازی شده است.

در نگاه اول “سایت چندان قدری نیست. در طول این سالیان رشد چندانی هم نکرده است” واقعا عقیده شما این است؟ به نظرم کمی تامل کنید. با توجه به وجود این همه رسانه هاس اجتماعی و البته به خصوص فیس بوک در این مورد خاص که همه مناسبت ها را به شما یادآوری می کند و اقلام متنوعی برای تبریک و تسلیت و … دارد آیا فکر نمی کنید چنین سایتی خود را ۱۸ سال حفظ کرده است و بالا کشیده یعنی یک پبروزی مطلق! یعنی اگر چه ایده در سال اجرای آن ایده ای خوب و بکر بوده است اما این که بتوان آن را نزدیک به دو دهه در هجوم غول های بزرگ حفظ کرد و ارتقا بخشید کار جدی می خواهد. مثلا یکی از دوستان به من گفت که چند بار برای تبریک تولد از این سایت استفاده کرده است و حالا در سر رسید هر کدام از تولدها دوباره نامه می فرستد و یادآوری می کند و نمونه های جدید را معرفی می کند.

در مجموع می توان اجرای این ایده را شکل زیر جمع بندی کرد:

  • ایده در شروع بکر بوده است.
  • ایده بسیار خوب و سر راست اجرا شده است. به طوری که شما برای رسیدن به منظورتان کلیک های زیادی لازم ندارید.
  • طرح های جانبی ایده تکمیل شده و به باروری ایده کمک می کند

ایرادات:

  • ایده به روز نشده است. رقبای شبیه کارت ها با موضوعات خلاقانه تر و مدرن تری دارند.
  • میزان ارسال ایمیل های پیگیری بسیار زیاد است بطوری که اکثر سرویس دهنده های بزرگ ایمیل مانند یاهو و جیمیل آن را اسپم می کنند.
  • عدم پشتیبانی از زبان های متنوع

 

در مجموع به خاطر دوام بسیار خوب و حرکت پیشرونده این ایده می توان اجرای آن را موثر و خوب ارزیابی کرد و آن را ایده با اجرای موفق دانست.

نظر دهید !!!

نظر شما برای “مطالعه موردی اجرای یک ایده: ۱،۲،۳ گریتینگز”قالب وردپرس