۱۰۰ مرد ثروتمند تکنولوژی جهان روی هم چند میلیارد دلار پول دارند؟

۱۰۰ مرد ثروتمند تکنولوژی جهان روی هم چند میلیارد دلار پول دارند؟

این لیست همیه با بیل گیتر شروع می شود. البته ۵۱ درصد این لیست امریکایی هستند ولی همیشه صدر لیست در اختیار بیل است. او بنیانگذار میکروسافت است و بخشی از ثروت خود را از این شرکت بدست آورده است اما جالب است بدانید که اکنون تنها ۱۳ درصد درآمدش از این شرکت است و بقیه درآمد های او از شرکت های حوزه تکنول.ژی بغیر از میکروسافت به دست می آید او از سال ۲۰۱۴ مدیریت میکروسافت را رها کرده است. ثروت او ۷۹.۶ میلیارد دلار است

نفر دوم لیست لری الیسون ( Larry Ellison) بناینگذار غول دیتا بیس یعنی اوراکل است. او نیز سال گذشته مدیر عاملی شرکت را رها کرد و این پست را به دو دست یار مدیر عامل سپرد. ثروت او دقیقا ۵۰ میلیارد دلار است.

نفر سوم لیست جف بزو ( Jeff Bezos) صاحب آمازون است. هر چند که این روزها آمازون ضرر می دهد اما ثروت ۴۷.۸ میلیارد دلاری او از ۱۸ درصد سهام آمازون که متعلق به اوست حاصل می شود.

در مجموع صد ثروتمند جهان که از حوزه فن آوری سر برآورده اند ۸۴۲.۹ میلیارد دلار ثروت دارند. هفت تن از این ثروتمندان خانم هستند که یکی از ایشان زن استیو جابز مرحوم با ۲۱ میلیارد دلار ثروت است. ۵۳ نفر از این لیست یک دهه از میانگین سنی ثروتمندان جهان جوان تر هستند و ۱۵ نفر کتر از ۴۰ سال سن دارند. جوان ترین آن ها با ۲۵ سال سن بنیانگذار اسنپ چت، ایوان اشپیگل (Evan Spiegel) است با ۲.۱ میلیارد دلار ثروت. و پیرترین فرد لیست گردن مور (Gordon Moore) بنیانگذار اینتل با ۶ میلیارد دلار ثروت است او ۸۶ سال سن دارد.

تقریبا همه این لیست بلند بالا خود ساخته هستند و تنها ۳ نفر این ثروت را به ارث برده اند و ۳ نفر نیز با این که ثروتی به ارث برده اند آن را به شدت رشد داده اند.

نظر دهید !!!

نظر شما برای “۱۰۰ مرد ثروتمند تکنولوژی جهان روی هم چند میلیارد دلار پول دارند؟”قالب وردپرس