بررسی یک پرونده درباره جاسوسی اینترنتی

بررسی یک پرونده درباره جاسوسی اینترنتی

در بالای لیست تحت پیگردهای اف بی آی یک هکر روسی قرار دارد که به خاطر نوشتن بدافزار زئوس تحت پیگرد است. این هکر روسی که در کشتی در دریای سیاه زندگی می کند با افراد زیادی معاشرت نمی کند چرا که برای اطلاعاتی که به بازداشت او منجر شود یا کسی که بتواند او را تحویل دهد سه میلیون جایزه تعیین شده است.
سالویک برنامه بازی خود را طوری طراحی کرده بود که با استفاده از شکاف امنیتی موجود بیش از یک میلیون اطلاعات حساب های بانکی افزاد را به سرقت برده است. به این ترتیب این گروه توانستند بیش از صد میلیون دلار را از بانک ها سرقت کنند.
آن ها یک بدافزار گروگان‌گیری کامپیوتر طراحی کزده اند که تا کنون ۲۳۴ هزار کامپیوتر را گروگان‌گیری کرده اند و بیش از ۲۷ فدیه دریافت کرده اند. آن ها هر دو بد افزار را در ژوئن امسال متوقف کرده اند.
تحقیقات نشان می دهد این گروه بدافزارهایی تولید کرده اند که علیه دولت های خارجی که با پوتین مشکل دارند مورد استفاده قرار می‌گیرد. هدف این بدافزار سرورهای ایمیلی بوده که کارمندان وزارت امور خارجه اوکراین، گرجستان و ترکیه از آن ها استفاده می کنند.
این بدافزار در اوکراین اطلاعات ماموران امنیتی را نیز هدف گرفته است اما در ترکیه تنهابه دنبال اطلاعاتی درباره سوریه بوده است.

در هر صورت بدافزارهای جاسوسی به یک واقعیت ملموس در زندگی ما بدل شده اند که اگر مواظب آن ها نباشیم می توانند به ما صدمه اقتصادی یا عاطفی وارد کنند. ما بیش از پیش آنلاین زندگی می کنیم و باید از زندگی خود مراقبت کنیم. هر چند که گاهی فرار از این بدافزارها برای افراد عادی امکان پذیر نیست اما حکومت ها باید در این مورد تصمیم های جدی و عاجل بگیرند.

در کشور ما یکی از راه های عاجل درست کردن یک سیستم عامل ملی است. چرا که به زودی مجبور خواهیم بود برای همه این نرم افزارهای مجانی که استفاده می کنیم به دلار پول بدهیم. آیا ممکن است؟

نظر دهید !!!

نظر شما برای “بررسی یک پرونده درباره جاسوسی اینترنتی”قالب وردپرس