رودخانه ای که برای چه کسی می خروشد؟

رودخانه ای که برای چه کسی می خروشد؟

ریور (River) نام سریال جدیدی است که به تازگی توسط بی بی سی یک در حال پخش است. سریال با استعاره ای عجیب آغاز می شود که با تعریفش لذت دیدنش را زایل نمی کنم اما داستان را شکل می دهد. این سریال مانند همه ساخته های ذی ذی سی با لهجه غلیظ انگلیسی ساخته شده است تا شما بدانید با چه کسی طرف هستید. این رویه بی بی سی درست بر خلاف سریال ها امریکایی است که بر خلاف فیلم های شان سعی می کنند تا در کمترین مقدار ممکن از لهجه ها استفاده کنند و اگر ته لهجه ای به هنرپیشه می دهند اما گفت گو ها کاملا واضح هستند. حتما انگلیسی ها گمان می کنند که لهجه شان در خطر است 🙂

این درام جنایی درباره یک کارگاه قهار پلیس است که ما او را در گران سالی اش می بینیم. این سریال ساخته بی بی سی است و تا زمان نوشتن این معرفی تنها چهار قسمت آن پخش شده است اما می توان گفت با همین اندک سریال درخوری است و شما می توانید از آن استفاده کنید. سریال اگرچه پلیسی است اما مانند سریال های امریکایی صحنه های خشن یا برهنگی ندارد اما برای نوجوانان هم مناسب نیست.

این سریال توسط ابی مورگان نوشته شده است او یکبار جایزه امی را برده اما بگمانم در کارنامه اش این سریال شاخص خواهد بود. نقش کارگاه ریور را استیلن اسکارسگرد ( Stellan Skarsgård) بازی کرده است هر چند در فیلم های بزرگی حضور داشته و چهره شناخته شده ایست اما در این سریال بازی خوبی از خود ارائه داده و کارگاه ریور را باور پذیر کرده است. نقش همکارش را نیکولا واکر ( Nicola Walker ) بر عهده دارد که همزمان یک سریال دیگر به نام فراموش نشده را روی صفحه تلویزیون دارد. ایزی مانویل نقش رییس ریور را دارد و هم اکنون رتبه بندی این سریال در ای ام دی بی ۷.۷ است.

ریور در حال عبور از یک تونل وحشت است که و وضعیت ناپایدار روحیش بدتر به نظر می رسد و همین رییس پلیس را بر آن داشته تا به دنبال برکناری اش باشد. او که از کودکی مرده ها را می بیند و با آن ها حرف می زند اکنون در وضعیت بغرنجی است و حالا به روان درمان گر احتیاج دارد. او باید بتوانید این خانم زیبای درمانگر ار متقاعد کند که قابل درمان است و می تواند به کار خود ادامه دهد.

در کل ریور داستان سرگشتگی یک انسان است که مطالعه کتاب بیشتر از دیدن تلویزیون لذت می برد و اخلاق برایش قابل تعبیر و تفسیر نیست. این سرگشتگی و حیرتش حتا در صحنه هایی به اعتراض او به نبود درخت در کنار بیمارستان می انجامد و با همه بد خلقی ها و سخت گیری هایش به خاطر صداقت و فراستش اطرافیانش او را تحمل می کنند اما او از تحمل خودش عاجز می شود.

نظر دهید !!!

نظر شما برای “رودخانه ای که برای چه کسی می خروشد؟”قالب وردپرس