رفع تحریم های جدید گوگل و مسدود شدن دوباره

رفع تحریم های جدید گوگل و مسدود شدن دوباره

در مقاله ای به صورت مبسوط به دلایل تحریم های گوگل اشاره کردم و عرض کردم که این در حقیقت یک تحریم نیست و واکنشی است به محدود سازی درآمد گوگل توسط کشورها. والا چرا باید یکی از کشورهایی که تحت سخت ترین تحریم های گوگل است چین باشد. زیرا چین با محدود کردن بسیاری از سرویس های درآمد زای گوگل این شرکت را محدود ساخته است به تبع گوگل نیز استفاده کنندگان چینی را از خدمات رایگان خود محروم می کند.

لذا این محدود سازی و برجام هیچ دخلی به یکدیگر ندارند و با کم شدن فیلترینگ ایران بر روی یوتیوب و همچنین تبلیغات گوگل اکنون گوگل نیز استفاده ما از سایت های فنی خود را میسر ساخته است. سایت هایی که ازاد شده اند: https://developers.google.com/، http://developer.android.com/index.html،‌https://www.google.com/analytics هستند. البته خوشبختانه اندروید استودیو نیز امروز اپدیت شد.

google-developers-100040353-gallery

 

اگر  توسعه دهنده اندروید هستید همین امروز اقدام به نصب اندروید استودیو و دانلود SDK های لازم تان کنید. چون با تغییر سایت های کنترلی ما حتما سیاست های گوگل نیز تغییر خواهد کرد. چنان که اکنون هنوز فایر بیس و گوگل یرویس را برای ما آزاد نکرده است.

شایسته است که مسئولان مربوطه دست از سیاست های نخ نما برداشته و با آزاد سازی استفاده از منابع گوگل به خصوص تبلیغات گوگل امکان دسترسی وسیع تر توسعه دهندگان به امکانات گوگل را فراهم کنند. زیرا تبلیغات گوگل کلیکی هستند و بسیاری از صاحبان مشاغل هم اکنون نیز هزینه های زیادی را به گوگل از این بابت پرداخت می کنند و گوگل نیز همان گزینه ای را که به عنوان تبلیغ نشان می دهد به عنوان جستجوی عادی نیز نشان می دهد و درامد خود را دارد ولی ما صرفا خود را از خدمات رایگان محروم کرده ایم.

برای بررسی مدعای من نگاه کنید به این لینک

پانوشت: در آخر شب روز سه شنبه ۱۷ می متوجه شدم که همه سایت هایی که گوگل آن ها را آزاد کرده بود مجددا مصدود شده اند.

نظر دهید !!!

۳ دیدگاه برای “رفع تحریم های جدید گوگل و مسدود شدن دوباره”

  1. ممنون اطلاعات خوبی بودقالب وردپرس